Pedagogische studiedagen geven leerkrachten tijd voor bijscholing, overleg en voorbereiding. Het schrappen ervan verhoogt de werkdruk, terwijl veel scholen kampen met een lerarentekort. Dit zet de kwaliteit van het onderwijs onder druk.
Leerlingen, ouders en leerkrachten uit het Vlaams onderwijs.
In het Vlaams onderwijs wordt overwogen om pedagogische studiedagen en facultatieve vrije dagen te schrappen om gemiste lestijd te compenseren. Tegelijk ervaren veel scholen een aanhoudend lerarentekort, ook in hoofdvakken zoals Nederlands en wiskunde. Dit leidt tot hogere werkdruk en organisatorische druk binnen scholen.
Wij vragen het Vlaams Parlement en de minister van Onderwijs om pedagogische studiedagen en facultatieve vrije dagen te behouden, en eerst structureel werk te maken van het lerarentekort. Beslissingen over onderwijstijd moeten genomen worden in overleg met scholen, leerkrachten en leerlingen.