Sinds Covid gebruiken huisartsen teleconsultaties voor medische hulp waarvoor er geen afspraak in de praktijk nodig is. De overheid schaft de vergoeding van het teleconsult af. Deze maatregel treft arts én patiënt.
huisartsen en patiënten
dat de overheid de vergoeding voor teleconsultaties bij de huisarts heeft afgeschaft. Teleconsultaties hebben nochtans hun waarde bewezen: ze verbeteren het welzijn van patiënten en huisartsen en kosten minder tijd en geld. Patiënten zullen nu terug voor alles moeten langsgaan bij de huisarts. De wachttijden bij de huisarts zullen oplopen. Nog meer huisartsen zullen een patiëntenstop invoeren.
de overheid om de vergoeding voor teleconsultaties opnieuw in te voeren binnen een duurzaam beleid, zodat de toegang en kwaliteit van zorg kan gevrijwaard blijven.